CafeRUJ Röportaj

Günümüzde lazer epilasyon yöntemi ile inatçı kıllarınızdan tamamen kurtulmak mümkün. Biz de "Özel Yasmin Polikliniği" uzmanlarından Estetisyen Zeliha Gültan'a Lazer epilasyon hakkında merak ettiklerimizi sorduk…,

* Kimler lazer epilasyon yaptırabilir?
14 yaşını doldurmuş, kıl yapısı ve ten rengi uygun herkes lazer epilasyon yaptırabilir.

Lazer epilasyon ağrılı bir uygulamamıdır?
AĞRILI BİR UYGULAMA DEĞİLDİR.

Hamilelere lazer epilasyon uygulanabiliyor mu?
Lazer; ameliyatlarda, göz ve diş bakımı gibi tıbbın çeşitli dallarında uzun süredir kullanılmaktadır. polikliniğimzde kullanılan lazer makinelerinde ışınlar kılın rengini veren melamin dokuya duyarlı olduğu için deriyi etkilememekte direk kıla etki etmektedir. Bu nedenle Kadın doğum uzmanları lazer epilasyonun hiçbir zararı olmadığını vurgulamaktalar.

İnternet üzerinden oldukça düşük rakamlara lazer epilasyon paketleri satılıyor. Bu fiyat farklarının sebebi nedir?
Sağlık Bakanlığı 11/11/2010 tarihli genelgesine göre artık poliklinikler dışında hiçbir güzellik salonunda Lazer Epilasyon uygulaması yapılamayacaktır. 

Lazer Epilasyonda kaç seansta sonuç alınır?
Lazer epilasyonda minimum dört maksimum sekiz seansta sonuç alınır. Ancak herkesin kıl yapısı farklıdır. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Seans aralıkları nasıl olmalıdır?
Seans aralıkları yüz için ortalama 4-6 hafta, vücut için 8-10 hafta kadardır. Zamanla seans aralıkları açılır. Tabi burada da kişinin cilt yapısı ve kıl tipi önemli bir faktördür.

IPL epilasyon ve Lazer epilasyon arasındaki fark nedir?
IPL Yoğunlaştırılmış bir ışık sistemidir. Asla kıl köküne ulaşmaz. Lazer Epilasyon ise istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Eğer Lazer yerine IPL'i tercih ediyorsanız tüylerinize bir süre sonra tekrar merhaba diyeceğinizi bilmelisiniz.